Auction 117

Ancient, Medieval, World Coins, Medals, Islamic coins and Numismatic Literature

Lot 1486

Lot 1486

Result 110 €

Islam - Lots.
Ayyubiden.
Verschiedene Herrscher.

Lot (2 Stück, Silber): Dirham, 6. - 7. Jhdt. H. / 12. - 13. Jhdt.

Sehr schön.