Auction 117
Ancient, Medieval, World Coins, Medals, Islamic coins and Numismatic Literature
Islam - Lots.
Ayyubiden.
Verschiedene Herrscher.
Lot (2 Stück, Silber): Dirham, 6. - 7. Jhdt. H. / 12. - 13. Jhdt.
Sehr schön.