Monographien. Bibliophile Werke. Morell, A.
Thesaurus Morellianus, sive Familiarum Romanorum Numismata Omnia, Diligentissime undique conquisita, ad isporum nummorum fidem accuratissime delineata & juxta ordinem Fulvii Ursini & Caroli Patini disposita, a celeberrimo antiquario Andrea Morellio. Accedunt nummi miscellanei, urbis Romae, hispanici, et Goltziani dubiae fidei omnes. Nunc primum edidit & commentario perpetuo illustravit Sigebertus Havercampus. Amsterdam 1734. Frontispiz, 28, 664, 35 S.; 184 Tfn. in 2 Bänden (Text- und Tafelband). Neueres Halbleder, bestoßen, teilweise etwas stockfleckig.
Sehr schönes Exemplar. Mit Bibliotheksstempeln.