Online Auction 10

Ancient, Medieval, World, Ottoman Coins

Estimated price 25 €

Kaiserreich. Bayern. Ludwig II. (1864 - 1886).
5 Mark. 1874 D. München.
Vs: Kopf rechts.
Rs: Kleiner Reichsadler.

38 mm. 27,61 g.
Jaeger 42.
Minimaler Randfehler, sehr schön.