Premium Auction 47
Contains many rarities as well as showpieces in superb preservation
Regensburg - Reichsstadt.
Taler (Silber). 1641.
42 mm. 28,56 g.
Davenport 5758; Beckenbauer 6128.
Selten. Feine Patina, sehr schön / fast vorzüglich.