Premium Auction 47

Contains many rarities as well as showpieces in superb preservation

Estimated price 1,200 €

Regensburg - Reichsstadt.
Taler (Silber). 1641.

42 mm. 28,56 g.
Davenport 5758; Beckenbauer 6128.
Selten. Feine Patina, sehr schön / fast vorzüglich.