Online Auction 27
Ancient, Medieval, World and Islamic Coins, Seals
L. Aemilius Paullus.
Denar (Silber). 62 v. Chr. Rom.
19 mm
19 mm. 3,82 g.
Cr. 415/1; Syd. 926.
Punzen, sehr schön.