Literatur-Auktion 77

Schätzpreis 150 €
Zuschlag 150 €

Monographien. Bibliophile Werke. Vaillant, J.
Numismata Imperatorum Romanorum praestantiora a Julio Caesare ad Tyrannos usque per Joannem Vaillant. Tomus secundus. De aureis et argenteis. Rom 1743. VII, 452 S. mit Abb. 1680 g.
Ganzpergamenteinband, Rücken fast lose, bestoßen, Bindung teilweise gebrochen, teilweise stockfleckig.